Proje Hakkında

Proje Hakkında

Hol Up Projesi, KOBİ'leri, Mesleki Eğitim ve Öğretim Kurumlarını ve Mesleki Eğitim ve Öğretim Sağlayıcılarını dijital çağda gelecekteki işlere hazırlamak için yeterliliklerini bütüncül bir şekilde geliştirmeyi amaçlamıştır.
 
Proje şu iki konuya odaklanmıştır:
  1. Önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasa ne tür işlere ihtiyaç duyulacaktır?
  2. Eğitim kurumlarının ne tür yetkinlikleri öğretmesi gerekiyor? İlk soru için, gelecekteki istihdamın yüksek düzeyde bilgi ve beceri gerektirdiği ve dijital teknolojideki gelişmelerin getirdiği değişim hızıyla başa çıkmak için eğitimde sürekli varlıklara ihtiyaç duyulduğu söylenebilir.
 
Ayrıca, ikinci soru için becerilerin doğru eğitim ve gelişim, çevre ve kültür ve performans yönetimi yaklaşımıyla desteklenebileceğini belirtmek mümkün olmuştur. Bu bağlamda, eğitim ve öğretim gelecekte işgücü çıktılarını şekillendiren en kritik faktörlerden biri olarak tanımlandığından, KOBİ'lerin veya bireylerin beceri kazandırma politikası bu projenin ana kilometre taşı olmuştur.
 
Hol Up Projesi'nin çıktıları sadece KOBİ'lerin gelecekteki işgücünü geliştirmelerine, mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için değil, aynı zamanda KOBİ'lerde gelecekteki işgücünü şekillendirme konusundaki verimsizliklerini azaltmak için Mesleki Eğitim ve Öğretim kurumları ve Mesleki Eğitim ve Öğretim sağlayıcıları ile birlikte çalıştı.